23 Aralık 2012 Pazar

Kalamar Oltası ve avcılığı
Cumhur Gezen Pazar, Aralık 23, 2012 0 yorumKalamar Oltası ve avcılığıKalamar avı her ne kadar karadan yapılsa da,tekneyle avlanmak her zaman daha iyi neticeler verebilmektedir.Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi olta tekli veya üçlü olarak hazırlanır.(Resim 1) Avcılığı Tekne ile av mahalline gelindiğinde tekne akıntıya bırakılıp oltalar suya salınır.(Resim 2) Kalamar oltaya vurduğunda oltada bir ağırlık hissedilir. Normal balığın aksine oltaya sert hareket yapılmadan bir kaç saniye bekledikten sonra olta yavaş yavaş çekilir. Aşağıda kalamar varsa oltayı çekerken tıpkı çaparide olduğu gibi üçlü olta dolar ve ağırlaşır,kepçenin de yardımıyla kalamar'lar tekneye alınır.

NOT: Konu alıntıdır, emeği geçenlere teşekkürler.

.........

.........

Yeni Yazılar E-Mail Adresinize Gelsin!

Yazar Hakkında Cumhur GEZEN - Kelbalıkçılık :))) Gezen Olta Bloğun kuruluş amacı Profosyone Oltacı bilgilerin paylaşımı üzerine inşa edilmişdir ama konuları paylaşıp/yazdıkca çok fazla konuya değinmek zorunda kaldım; hayat felsefemde BİLGİ PAYLAŞDIKCA GÜZELDİR düşüncesiyle çeşitli WEB sanal ortamda balıkçılık adına yazıları Ç/alıntı yapmak zorunda kaldım. Facebook and Twitter

0 yorum

Yorum Gönder

ÜYE OLMADAN YORUM YAPABİLİRSİNİZ.
Yazınız denetlendikden sonra yayınlanacakdır.
yazınıza verilen cevapdan haberdar olmak isterseniz, aşağıdaki ( E-posta yoluyla abone ol ) tıklayıp @posta adresinizi yazın onaylayın, yazınıza verilen cevap yorum size @posta olarak bildirilecekdir.